Fotomatk lindude paradiisi - Loonalaiule

Loonalaid asub Vilsandi rahvuspargis ja on laidudest kõige suurem. Loonalaid on 2,5 km pikk ja kõige kitsam koht 140 m. Põhiosa saarest katab taimestik, siin saab näha kõrgeid rannavalle, rändrahne - millest suurim on rabakivirahn ( kõrgus 2,6 m ) ja kärgkoralle.
Eluslooduse poolest on saar samuti üpris asustatud, siin võib kohata rebaseid, põtru... Saart kasutavad läbirändeks ja pesitsuse ajaks paljud rändlinnud ja püsielanikuna on end sisse seadnud merikotkad.

Fotomatk Loonalaiule - Peeter Sirge Fotokool

Loonalaiuga käib kaasas ka väga põnev lugu. Sellel saarel elas Eesti üks rikkamaid talumehi - Peeter All. Saarele elama ta aga ei läinud vabatahtlikult vaid mõisahärra karistas teda sõnakuulmatuse pärast. Nii ta siis sinna asumisele saadeti. Kuna tollal ajal saarel peale kiviklibu miskit polnud, püüdis talunik endal hinge sees hoida adrus kasvatatud kartulitega. Tänu erilistele kasvutingimustele tõusis kartuli väärtus ja hind mitmekordseks. Selle raha aga investeeris talumees tuukriülikonda, et saare ümbrusse aardejahile minna. Nimelt oli Loonalaiu ümbruses päris mitu aardeid täis uppund laeva. Laevalt toodud varanduse müüs talumees Peterburis maha. Nüüd hakkas talumehe staatus kiirelt kasvama, ta ei olnud enam tavaline kaupmees vaid kõrgklassiga suhtlev ärimees. Rikkus ei andnud häbeneda, Peeter All oli esimene kes Lääne-Eesti saartel omale raudratastega aurulaeva ostis. Laevaga sai ta veel hõlpsamalt uppund aardeid otsida ja vajadusel sai ka merehädalisi päästa. Kohalik rahvas ristis talumehe Loonalaiu kunigaks.

Paradiisi sõiduks koguneme Papissaare sadamasse 05.07 kell 13.30. Saarel olemine ja elamine nagu paradiisis - ei mingit linnakära, turiste, ainult merekohin ja linnulaul. Ööbimine telkides.

Fotomatka kava lühike kuid paljutõotav

Vara üles, hilja telki, nii see pilt ka ära tehti...
Ärkveloleku sisse jäävad veel fotoalane koolitus ja toitlustus

Tagasi pöördumine argipäeva tegemistesse 07.07 kell 13.30

Matkale võta kaasa fotovarustus, telk ja magamisvarustus, sööginõud, ilmale ja oludele vastav riietus, ujumisriided ja joogivesi!

Hind 90 eurot. Hinnas sisaldub fotokoolitus, transport Papissaare - Loonalaid - Papissaare, 5 toidukorda (R - õhtusöök; L - hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, P-hommikusöök).

Kuna bussi meil matkale tellitud pole, siis ootame infot matkaliste kohta kel transport puudub ja vastupidi, ühendame jõud...

Garanteerime Sulle ilusamad pildid, kui oled selle kursuse läbinud!

Paradiisi viivaid pileteid on piiratud koguses!

LISAINFO:
* Vajalik eelregistreerimine!
* Registreeri e-kirjaga aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

* Registreeringu kinnituseks tuleb kursusel/matkal osalejal tasuda ettemaks.

* Fotokoolituse õppekava on Hariduse- ja Teadusministeeriumi poolt registreeritud.
* Eraisikutel on
õigus 21% koolituskuludest Maksu- ja Tolliametist tagasi taotleda.

* Kui matkal osaleja jääb kohale tulemata, ettemaksu ei tagastata.

* Matka käigus annulleeritud matka maksumust ei tagastata.

* Matk võib ära jääda kui ei ole kogunenud piisavalt osalejaid.
* Matka ärajäämisest teavitatakse osalejaid koheselt ja sissemakstud raha tagastatakse.

* Matka aja ja programmi suhtes on korraldajal õigus teha muudatusi.