Liepaja fotolaager 17.07-21.07

Liepaja on suuruselt Läti kolmas linn. Vaadata on seal palju: Karosta sõjasadam, vangla, Püha Kolmainu katedraal, Liepaja vanalinn, kaheksa kilomeetrit pikk liivarand ja palju muud.

Karosta sõjasadam on Balti riikide suurim endine sõjaväe territoorium mis asub Liepaja linnas. See uhke militaarlinn ehitati Vene tsaari Aleksander III kindlusena, hiljem oli see Nõukogude sõjaväe käsutuses. Nõukogude ajal elas seal üle 40000 sõjaväelase.

Karosta sõjasadam - Liepaja fotolaager 17.07-21.07

Aastakümneid oli Karosta linnaosa suletud tavakodanikule, aga tundub, et ajalugu kordub... Taas on oht, et Liepaja üks linnaosa lõigatakse muust maailmast ära, sel korral siis plaanitakse sinna NATO sõjaväebaasi. Seega, naudime seda omapärast vaatepilti, kuniks seda jäänud on.

Karosta sõjasadam - Liepaja fotolaager 17.07-21.07

Teine külastamist väärt koht on Karosta vangla, sõjaväevangla Euroopas, kust pole põgenenud ühtegi vangi. Vangla ehitati 1900 ja oli kasutusel kuni 1997. Täna on seal muuseum, väga ebatavaline muuseum. Külalistele pakutakse seal suhteliselt ekstreemseid elamusi, nt veeta öö vanglas ja tunda ennast tõelise vangina. Sealsete töötajate sõnul pidavat see elamus lausa Alcatraz’i vanglale USA-s silmad ette tegema.

Karosta sõjasadam - Liepaja fotolaager 17.07-21.07

 

Fotolaagri päevakava:

17.07 Kogunemine Liepajas (koht ja kellaaeg täpsustamisel). Kohale sõidab igaüks oma autoga, kellel autot ei ole, proovime ka koha leida. Sellisel juhul sõidukulud jaotatakse auto seltskonna vahel võrdselt.

18.07 - 20.07 Avastame Liepaja linna ilu ja lähiümbrust läbi fotosilma - Karosta sõjasadam, vangla, Lipaja vanalinn, liivarand, Püha Kolmainu katedraal... ja kuna ilma söömata vist kaua vastu ei pea, siis vahepeal külastame erinevaid restorane ning naudime huvitavaid maitseelamusi.

21.07 Võtame vaikselt suuna kodu poole, tähtis on pühapäevaks koju jõuda... :)

 

Sihtrühm: algajad ja edasijõudnud fotohuvilised; hobifotograafid;
Fotolaager sobib täiendkoolituseks: fotograaf, tase 4 kutsestandard; fotograaf, tase 5 kutsestandard; fotograaf, tase 6 kutsestandard.
Fotolaagris käsitletavad teemad: kaamera käsitlemine (režiimid, programmid jne), pildistabilisaator, teravussügavus, säri ja ava, valgus, valgusjõud, välklambid, optika, objektiivide kasutamine, loodusfoto, maastik, arhitektuur, makrofoto, panoraamfoto, abstrakt, kompositsioon, fotovarustus, abivahendid jne.

Soovituslik fotovarustus: fotoaparaat, varuakud, erinevad objektiivid (lainurk, tele, makro), vaherõngad, välk, peegeldi, statiiv ja panoraampea, distantspäästik, erineva tugevusega ND filtrid.

 

Garanteerime Sulle ilusamad pildid, kui oled selle fotolaagri läbinud!


 

LISAINFO:
* Vajalik eelregistreerimine!
* Lisainfo telefonil +372 56 619 193 või +372 51 41 542
* Registreerimine e-kirjaga aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
* Registreeringu kinnituseks tuleb fotomatkal osalejal tasuda ettemaks.
* Kuni 18 aastastel on õigus 20% koolituskuludest Maksu- ja Tolliametist tagasi taotleda.

* Fotograaf, tase 4; fotograaf, tase 5 ja fotograaf, tase 6 kutse täiendkoolituse raames on õigus täiskasvanud õpilasel 20% koolituskuludest Maksu- ja Tolliametist tagasi taotleda. Loe lisa siin.
* Tasutud matka tühistamisest või muutmise soovist tuleb fotokooli teavitada e-posti teel hiljemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hiljem
ettemaksu ei tagastata.
* Kui matkal osaleja jääb kohale tulemata, ettemaksu ei tagastata.
* Matka käigus annulleeritud matka maksumust ei tagastata.
* Matk võib ära jääda kui ei ole kogunenud piisavalt osalejaid.
* Matka ärajäämisest teavitatakse osalejaid koheselt ja sissemakstud raha tagastatakse.
* Matka aja ja programmi suhtes on korraldajal õigus teha muudatusi